РЕКТОРОВІ РУДАВСЬКОМУ на невгасну в поколіннях Пам’ять

Наукова громадськість Львова і Національного університету „Львівська політехніка” вшанувала пам’ять професора Юрія Рудавського, довголітнього (1991–2007) ректора Політехніки. 10 квітня 2009 року, в день, коли Юрієві Кириловичу мало б виповнитися 62, в актовій залі університету урочисто презентовано книгу пам’яті „Тільки двічі живемо... Юрій Рудавський. Особистість. Науковець. Ректор”.
Редколегія під керівництвом ректора професора Юрія Бобала зібрала й упорядкувала великі пласти інформації про особисте, наукове, фахове, громадське життя Юрія Рудавського. До книги увійшли надзвичайно цінні світлини з родинних архівів Рудавських і з архівів Політехніки, бібліографія праць ученого, десятки статей ректора Рудавського, присвячених новітній ролі університету в інформаційному суспільстві ХХІ століття, хроніки університетських подій, репортажі, інтерв’ю.
Окрема дуже важлива частина книги – спогади людей, у житті яких Юрій Кирилович лишив непроминальний слід. Спогади колег-однодумців, з якими ректор творив нову Політехніку – національний науковий і освітній заклад; спогади колег-науковців з України та з-за кордону; спогади міських урядників і високопосадовців, громадських діячів; спогади друзів і рідних.
Власне, і презентація книги стала вечором дуже теплих споминів. Атмосферу світла й любові допомагала творити ведуча презентації – директор Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська. Про мудрого старшого колегу, під чиїм керівництвом працював багато років, говорив ректор Політехніки професор Юрій Бобало. Слова вдячності за вчасну підтримку, надійну допомогу, добру пораду – на те ніколи й нікому не скупився Юрій Кирилович – виголосили посадовці з Національної академії оборони України, представники студентського самоврядування, колеги-ректори Юрій Туниця, Іван Копич. Вдова Галина Рудавська від імені великої родини подякувала спільноті Національного університету „Львівська політехніка” за добру пам’ять про Ректора, за продовження традицій і справ, які Юрій Кирилович започаткував і завдяки яким назавжди увійшов в історію національної науки й освіти.
Упродовж вечора звучала чудова українська музика у виконанні камерного симфонічного оркестру Львівської національної музичної академії. Диригували окрестром ректор ЛНАМ Ігор Пилатюк і Маестро Мирослав Скорик.