- Рубрики
- Філософія, психологія, педагогіка
- Історія
- Політика, право
- Економіка
- Математика
- Фізика
- Хімія, хімічна технологія
- Біологія, валеологія
- Геодезія, картографія
- Загальнотехнічні науки
- ІТ, комп'ютери
- Автоматика, радіоелектроніка, телекомунікації
- Електроенергетика, електромеханіка
- Приладо-, машинобудування, транспорт
- Будівництво
- Архітектура, містобудування
- Мовознавство
- Художня література
- Мистецтвознавство
- Словники, енциклопедії, довідники
- Журнал "Львівська політехніка"
- Збірники тестових завдань
- Книжкові видання
- Наукова періодика
- Фірмова продукція
Новий навчальний посібник "Країнознавство"
Країнознавство – синтетична наукова дисципліна, що синтезує та узагальнює різнорідні дані про політичну, економічну, соціальну, культурологічну сфери життєдіяльності суспільства, світу назагал, окремих регіонів, держав та країн.
Навчальний посібник, підготовлений науковцями Львівської політехніки, адресований насамперед студентам, які студіюють міжнародні відносини, але стане в нагоді також аспірантам, науковцям, політичним і громадським лідерам.
У десяти темах послідовно розкрито зміст дисципліни. У початкових розділах – історія геопросторових, відтак геополітичних пошуків людства, творення цілісної картини світу – від давньогрецьких мислителів, мандрівників Середньовіччя і Нового часу до географів, економістів, політологів ХХ століття, серед яких українці С. Рудницький, В. Кубійович, сучасні теоретики-країнознавці. Відповідну увагу приділено політичній карті світу, розмежуванню понять "країна" і "держава", сучасним формам державного ладу, поняттям міжнародного права, соціально-економічним, демографічним, культурним основам країнознавчих досліджень, світовому районуванню. Прикінцевий розділ посібника зосереджений на сучасних світових процесах в умовах глобалізації, причинах міжнародних конфліктів, можливостях досягати порозуміння між державами.
Книжка яскраво і сучасно оформлена, зручно структурована. Наукову й інформаційну новизну поєднано з доступністю викладу. Терміни і визначення, які зустрічаються в кожній темі, в тексті окремо акцентовані, а наприкінці книжки зібрані у словник.
»
- Увійдіть або зареєструйтесь, щоб дописувати коментарі