- Рубрики
- Філософія, психологія, педагогіка
- Історія
- Політика, право
- Економіка
- Математика
- Фізика
- Хімія, хімічна технологія
- Біологія, валеологія
- Геодезія, картографія
- Загальнотехнічні науки
- ІТ, комп'ютери
- Автоматика, радіоелектроніка, телекомунікації
- Електроенергетика, електромеханіка
- Приладо-, машинобудування, транспорт
- Будівництво
- Архітектура, містобудування
- Мовознавство
- Художня література
- Мистецтвознавство
- Словники, енциклопедії, довідники
- Журнал "Львівська політехніка"
- Збірники тестових завдань
- Книжкові видання
- Наукова періодика
- Фірмова продукція
Промоція
Наша мова – наша зброя
Питання мови – це питання влади, а не комунікації.
Ірина Фаріон
Наші актуальні видання про мову і мовлення:
Українська мова (за професійним спрямуванням). За новою програмою
Сучасна українська мова: самобутність, система, норма
Культура мовлення: особливості, завдання, цікавинки
Мова – краса і сила: Суспільно-креативна роль української мови в ХІ – середині ХІХ ст.
"СКУЛЬПТУРА. Ілюстрована енциклопедія". Вийшов у світ перший том
Поява першого тому ілюстрованої енциклопедії “Сульптура” (ІЕС) є винятковою подією в українському мистецтвознавстві та, без сумніву, важливим внеском у науку про мистецтво загалом.
ІЕС – перше спеціалізоване багатотомне видання, яке є спробою узагальнити і систематизовано викласти знання про мистецтво скульптури та репрезентує загальний стан і сучасний рівень суспільного прогресу в цій галузі.
Новий інтегральний посібник для підготовки з української мови і літератури
Починати підготовку до ЗНО з української мови й літератури необхідно, готуючись за посібниками «Українська мова. Збірник тестових завдань для абітурієнтів» та «Українська література. Збірник тестових завдань для абітурієнтів», тести в яких організовано за тематичним принципом.
Однак на завершальному етапі підготовки потрібен посібник інтегрального типу «Українська мова і література. Тести для підготовки до ЗНО». Інтегральний посібник містить різнотипні тести з мови й літератури, згруповані в 10 варіантів. Структура кожного варіанта максимально наближена до формату тестового зошита ЗНО. Навчально-методичний посібник «Українська мова і література. Тести для підготовки до ЗНО» містить конденсований виклад усього пройденого з української мови й літератури матеріалу. Працюючи з ним, Ви зможете повторити усі найважливіші правила з української мови, найбільш часті питання з літератури й навчитися писати власне висловлення.
Після розв’язання 10 варіантів посібника Ви будете цілком готовими до ЗНО з української мови й літератури!
Синергія творення. Літопис Львівської політехніки поповнило ще одне видання
Власне, це видання поповнило літописи одразу двох славних закладів освіти: Національного університету "Львівська політехніка" і Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". У 1946 році юний уродженець Наддніпрянщини фронтовик Григорій Денисенко став студентом Львівського політехнічного інституту, після закінчення навчання залишився тут працювати, захистив кандидатську і докторську дисертації, піднявся щаблинками від завідувача лабораторії до ректора (1963–1971). Відтак у 1971–1987 роках був ректором Київського політехнічного інституту.
Галичина, якої вже нема. 20 історій від Олени Серпень і галицьких німців
"За радянських часів обговорювати тему галицьких німців та писати про них було майже заборонено, і про німців-галичан поступово в Україні забули. А в Німеччині їхні нащадки стали моїми сусідами і розмовляють зі мною мовою своїх предків... І кожного разу, коли заглядаю в очі тим людям, то бачу ту Галичину, якої вже нема, але яка підсвідомо живе у кожному з нас і про яку нам ще треба докладно дізнатися", – так розповідає Олена Серпень про мотиви, які спонукали її впорядкувати, прокоментувати, видати друком цю книжку непростих правдивих історій.
Вийшов у світ біобібліографічний показник Ірини Фаріон
"Філологія була підсвідомим вибором. Мабуть, це виросло з читання книжок, які мама торбами носила мені з бібліотеки, а я переповідала їх дітям з нашої округи, постійно бавлячись у школу в дідовій шопі. Багато читала европейської класики, проте манив передусім український світ, література історична, біографічна, театр корифеїв..." (рядки з автобіографічного нарису "Іду життям, неначе мінним полем...").
Докладніше про видання
Вийшла друком монографія про письменників і художників міжвоєнного часу
Книжку "Поза контекстом" присвячено літературній творчості українських художників, які дебютували в літературі у 1920–30-х роках (Святослав Гординський, Іван Крушельницький, Василь Гаврилюк, Василь Хмелюк, Галя Мазуренко, Адальберт Ерделі). Художні реалізації діалогу з образотворчим мистецтвом й завдяки цьому збагачення літератури зумовлюються творчою практикою авторів в іншому виді мистецтва, художнім мисленням мультиталантів.
Двадцять найкращих книжок століття, перекладених українською
П’ятдесят тисяч користувачів навряд чи порадять щось погане, подумали автори книжкового порталу Goodreads, і створили рейтинг найкращих романів ХХ століття...
А ви вже читали це?
"Механіка" Стефана Банаха в українському перекладі
До 125-річчя видатного математика, професора Львівського університету і Львівської політехніки, співзасновника Львівської математичної школи Стефана Банаха вийшов у світ його підручник "Механіка". Український переклад здійснив Григорій Понеділок, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри прикладної фізики і наноматеріалознавства Національного університету "Львівська політехніка".