Новини

Купи книжку, отримай знижку ;)

Дорогі Студенти, вітаємо Вас із Днем!
Ми тут дещо для Вас придумали ;)
Зверніть увагу: акція триває цілий тиждень!

Двадцять найкращих книжок століття, перекладених українською

П’ятдесят тисяч користувачів навряд чи порадять щось погане, подумали автори книжкового порталу Goodreads, і створили рейтинг найкращих романів ХХ століття...
А ви вже читали це?

Вийшов у світ навчальний посібник "Заповідна справа"

У посібнику викладено історію природоохоронної справи у світі й зокрема в Україні, правові основи, категорії природно-заповідних територій. Окремі розділи присвячено Червоній книзі України, відомим біосферним резерватам.
Автори навчального посібника – наукові працівники кафедри екологічної безпеки та природоохоронної діяльності Львівської політехніки.
Докладніше про книжку

Нові видання з історії світової архітектури пропонує доцент КНУБА

Олена Горбик – доцент Київського національного університету будівництва і архітектури – пропонує увазі студентів, викладачів і ширшого кола зацікавлених – два нові видання:
Всесвітня історія архітектури в тезах і зображеннях (пам’ятникознавчий довідник). Частина 1
Історія світової середньовічної архітектури. Частина 1

Культура читання формується в родині?

Відшумів Форум видавців у Львові. Оголошено ім'я цьогорічного Нобелівського лауреата з літератури. Осінь наповнюється новими ритмами, справами і, сподіваємося – новими книжками. Цікаві факти про сучасний стан читання в Україні зібрав і впорядкував ЛітАкцент. Нехай пропонована стаття не найновіша, але в ній зібрано й означено актуальні тенденції книгочитання.
Ілюстрація Ребекки Кемпбел http://www.rebeccacampbell.co.uk

14 жовтня – День захисника України

14 жовтня в Україні – особливий день, коли відзначають одразу чотири свята та пам’ятні дні. Українська церква святкує Покрову Пресвятої Богородиці. Від 1999 року згідно з президентським указом відзначають День українського козацтва. Також вже більш ніж півстоліття цей день вважається датою створення Української повстанської армії.
День захисника України був офіційно встановлений як державне свято президентським указом 2014 року. Захист Вітчизни став справою всіх українців, тому День захисника України – всенародне свято, таке важливе, як Різдво, Великдень чи День незалежності.

30 вересня – День бібліотек

Перші бібліотеки в Київській Русі відкрилися при церквах і монастирях після прийняття в 988 році християнства. Найбільшою і найбагатшою була бібліотека Софії Київської, заснована у 1037 році Ярославом Мудрим. У бібліотеці налічувалося до 900 томів рукописних книг – грандіозна для середньовіччя кількість.
Книги, які виходили з майстерень Софійського собору, стали основою інших бібліотек, зокрема величезної бібліотеки Печерського монастиря, яка з кінця ХІ ст. стала найбільшим центром культурного життя Київської Русі.

Форум видавців. Точка спільного творення

П'ять днів роботи на Двадцять четвертому Форумі видавців у Львові минули, як один день. У зустрічах, презентаціях, автограф-сесіях. Просто – у розмовах, в обміні враженнями. Вражень було багато, бо Форум – то таки великий вулик, в якому кожен шукає – і навіть знаходить – щось собі до вподоби. А як хтось не встиг до нас на стенд – будь ласка, приходьте в наші книгарні. Наші книгознавці і продавці чекають :)
Світлини Івана ПАРОВ'ЯКА, Лілії СЕНИК, Анни СЕРДЕНЬКО

Іван Пулюй як творець мови. Ірина Фаріон пропонує нове знайомство зі старим ученим

Під час Форуму видавців презентовано монографію мовознавця, доктора філологічних наук, професора Ірини Фаріон «Мовний портрет Івана Пулюя (за листами мислителя)». У цій книжці вчений-фізик, винахідник, відкривач Х-променів розкривається громадськості ще однією важливою гранню своєї діяльності. Вчений був переконаний, що рідну науку і культуру необхідно творити рідною мовою.

Іван Пулюй – людина, яка засвітила Європу

Книжка про мовно-політичний світогляд та мовну практику видатного науковця-фізика та перекладача Біблії українською мовою Івана Пулюя (1845–1918), написана на основі нещодавно виданих листів і публіцистики мислителя. Богослов і фізик, мовознавець і підприємець, суспільний діяч, двигун національної ідеї, Іван Пулюй – людина, що засвітила Європу в прямому і переносному значенні слова…

Syndicate content